Odzyskiwanie danych z macierzy RAID w pozytywna technologia.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Zrozumienie odzyskiwania RAID

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 co potrzebne przygotować.
Przywracanie danych RAID 0+1

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID Jest pewna mało znana historia w świecie wydajności komputerów, która dotyczy odzyskiwania danych z macierzy RAID. Dawno o tym nie słyszałem, ale dopiero niedawno zwróciłem na to uwagę. Kilka lat temu musiałem sformatować dysk twardy z powodu nieoczekiwanego problemu technicznego. Na szczęście mój dysk twardy był tylko jednym z dwóch, które uległy awarii, drugi zawiódł.

Przywracanie danych z macierzy RAID 0+1 jako priorytet spółki po utracie danych.

Problem techniczny pochodził z bardzo starego systemu plików na partycji drugorzędnej uszkodzonej partycji głównej. Ten system plików był systemem plików NTFS. W tym momencie miał on zaledwie kilka miesięcy i dlatego nie był jeszcze zintegrowany z systemem operacyjnym. Z tego powodu nie można było go uruchomić, a jego przywrócenie wymagało użycia narzędzia do odzyskiwania plików. Co gorsza, ten system plików nie był sformatowany, ponieważ był to starszy system. Wszystko co było potrzebne to proste ponowne uruchomienie komputera, aby mieć całą maszynę ponownie rozbić.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID 0+1 obsługa.

Zespół odzyskiwania danych z macierzy RAID został wysłany do zbadania sprawy, ale nie był w stanie zlokalizować żadnych problemów sprzętowych z drugim dyskiem twardym. Później odkryto, że awaria dysku została spowodowana przez wirusa trojańskiego. Był to nowy i nieznany wirus, który był w stanie ominąć programy antywirusowe. Gdy wirus dostał się do systemu komputerowego, zaczął siać spustoszenie. Ponieważ dla zainfekowanego komputera nie był dostępny żaden program antywirusowy, jedyną rzeczą, która była w stanie ochronić system była macierz RAID.

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID komu można zawierzyć takie usługę.

Macierz zawierała wiele dysków, z których wszystkie były podłączone do jednego dysku logicznego. Odkryto, że każdy dysk logiczny został uszkodzony i nie mógł być używany ani odczytywany z powodu blokady bezpieczeństwa założonej przez firmę Apple. Po pewnym czasie, zespół odzyskiwania danych był w stanie uzyskać dostęp do plików za pomocą programu do usuwania danych. Dane, które zostały odzyskane zostały oczywiście uszkodzone z powodu całego chaosu, który miał miejsce w systemie.

Okazało się, że były dwie rzeczy, które się wydarzyły, aby to spowodować. Pierwszy problem wynikał z ataku wirusowego. Wirus zdołał rozprzestrzenić się z jednego komputera na wszystkie komputery, które miały w nazwie Raid. W sumie było jedenaście komputerów, na których znajdował się wirus i było to ogromne zakłopotanie dla Apple. Na szczęście, Apple zdało sobie sprawę z tego, co się stało dość szybko, a firma wydała nowy wirus znany jako iPod Rogue.

Drugi problem wynikał z próby sformatowania macierzy RAID. Stało się to po tym, jak firma próbowała wprowadzić aktualizacje do systemów operacyjnych, które uniemożliwiłyby użytkownikom dostęp do plików na dyskach twardych. Należy zauważyć, że chociaż Apple próbował wprowadzić aktualizacje, wysiłek był na nic. Użytkownicy zaczęli odkrywać, że nie mają już dostępu do swoich zapisanych utworów i innych danych. Pomimo prób przekonania ich, firma produkująca oprogramowanie iTunes pozostała nieugięta, że nie pozwoli na usunięcie utworów z dysku twardego. W ten sposób ludzie nie mieliby czego odtwarzać i nie mogliby odzyskać żadnych danych z dysków twardych.

Odtwarzanie danych z macierzy RAID 0+1 wytrawny firma na ratunek.

Kiedy pojawił się iTunes, ludzie byli jeszcze bardziej wkurzeni na Apple za próby manipulowania urządzeniem. To rozwścieczyło wielu ludzi, a nazwa macierzy RAID została zmieniona na RAID Tumbling. Nazwa wydawała się mylić niektórych ludzi, którzy patrzyli na problemy, a oni zaczęli odnosić się do nowego zjawiska jako RAID Tumbling. Niestety, termin ten mógł powstrzymać ludzi przed głębszym zastanowieniem się nad tym problemem.

Kluczowym problemem jest to, że nie ma jednej prostej definicji dla tego, co jest odzyskiwanie danych RAID. W rzeczywistości, istnieje kilka różnych wyjaśnień, co RAID jest, a nawet więcej definicji, jak wykonać RAID odzyskiwania danych. Istnieje również ciągła debata na temat tego, czy jest to rzeczywiście lepiej niż po prostu wykonując tradycyjny proces odzyskiwania danych bez jakiegokolwiek rodzaju kopii zapasowej. Jeśli masz do czynienia z tym problemem, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to skonsultować się z doświadczonym ekspertem odzyskiwania danych, aby zobaczyć, która metoda jest odpowiednia dla Twojej sytuacji.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.